Συνάντηση με δήμαρχο Πύργου Μάκη Παρασκευόπουλο και δημοτικούς συμβούλους

Τρίτη 15 Δεκεμβρίου 2009

Αμέσως μετά την εκδήλωση παράδοσης και παραλαβής στην Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, ο Γενικός Γραμματέας Τάσος Αποστολόπουλος επισκέφτηκε το δημαρχείο Πύργου και συναντήθηκε με το δήμαρχο Μάκη Παρασκευόπουλο και δημοτικούς συμβούλους. Συζητήθηκαν θέματα του δήμου που άπτονται των αρμοδιοτήτων της Περιφέρειας.

 

Δηλώσεις Μάκη Παρασκευόπουλου

«Επειδή ο χρόνος τρέχει, ζήτησα να έχω συνάντηση με το γενικό γραμματέα Τάσο Αποστολόπουλο για το μεσημέρι. Με έκπληξη μου απάντησε ο γενικός ότι θα έρθει στον Πύργο για να συζητήσουμε τα προβλήματα του δήμου και του νομού. Αποτελεί μια διαφορετική συμπεριφορά, μια καινούργια σελίδα στις σχέσεις περιφέρειας και δήμων. Συζητήσαμε, διαπίστωσα ότι πρόκειται για έναν άνθρωπο αφοσιωμένο στο καθήκον του και το καθήκον του αυτό δεν είναι άλλο από τον στρατηγικό σχεδιασμό και την ανάπτυξη της περιφέρειάς του. Πιστεύω ότι θα έχουμε μια αγαστή συνεργασία σε όλα τα θέματα που απασχολούν το δήμο και δεν είναι λίγα. Και άλλωστε ο δήμος Πύργου έχει ανάγκη πια απ’ αυτή τη φροντίδα και συμπαράσταση. Νομίζω ότι οι δυνατότητας που ανοίγονται μπροστά μας είναι μεγάλες».

 

Φωτογραφικό υλικό από τη συνάντηση

Σχεδίαση & κατασκευή: Βασίλης Φουρτούνης
copyright © 2008:Τάσος Αποστολόπουλος